Vadi İzmit Satış Ofisi törenle açıldı

Vadi İzmit Satış Ofisi törenle açıldı

İzmit Belediyesi’nin 433 konutluk Vadi İzmit’in Yenişehir Mahallesi’ndeki satış ofisi düzenlenen törenle açıldı

01 Şubat 2018 Perşembe 13:22 Emlak

İzmit Belediyesi’nin 433 konutluk Vadi İzmit’in Yenişehir Mahallesi’ndeki satış ofisi düzenlenen törenle açıldı. Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 139/2 adresindeki Vadi İzmit’in satış ofisinin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, sivil toplum örgüt temsilcileri, konutları yapan Bektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Ali Bektaş ile vatandaşlar katıldı.

ŞEHRE DEĞER KAZANDIRIYORUZ

Açılışta konuşan Başkan Doğan “İzmit Belediyesi olarak hedefimiz şehrimizde özellikle atıl kalmış, varoş diye nitelendirilen bir bölgeyi, insanların en güzel şartlarda yaşayabileceği, tabiatla iç içe, yeşili fazla, sosyal donatıların bulunduğu güzel bir yaşam alanı kazandırmaktır. Bunu yaparken şehre de bir değer kazandırmak ve projenin yapıldığı mahalleye de yeni bir ufuk, yeni bir yol haritası oluşturmaktır.

PARMAK ISIRTAN BİR PROJE OLACAK

Gültepe’deki halkın gelecekle ilgili özellikle yaşam koşulları açısından umutları çok daha fazla. Çünkü söylediklerimizin birer birer yapıldığını görüyor. İzmit Belediyesi olarak projenin her aşamasını  yakından takip ediyoruz. Konutları yapan müteahhitte güzel bir iş ortaya koyuyor. Öyle olmalı ki, burası bittiğinde herkesin  “keşke bende buradan bir yer alsaydım” diyebileceği, parmak ısırtan, yeni yapılacak bu tür projelere ilham kaynağı olsun. İzmit Belediyesi olarak şehre bu tür modelleri yapıp yeni ufuklar açmaya çalışıyoruz. İsteriz ki, Gültepe bölgesi bununla birlikte sosyal dönüşüme uğrasın. Cedit Mahallesi’nde bu dönüşüm başladı. Orada da böyle güzel bir projeyi şehrimize kazandırıyoruz.

DAHA DA HIZLANMALI

Büyükşehir Belediyemiz kentsel dönüşüm anlamında Kent Konut ile çok güzel işleri yaptı ve yapmaya devam ediyor. TOKİ’nin güzle çalışmaları var. Müteahhitlerimiz kendi gayretleriyle bazı dönüşümler yapıyorlar. Ancak bu şehrimizdeki dönüşümü hep birlikte güçlü bir şekilde daha hızlı yapılması gerekiyor. Bu hız yeterli değil. Depreme dayanıksız çok yerimiz var. Bu hız olabilecek afetleri engelleyebilecek bir hız değil. Devletin TOKİ’ye, ya da belediyelerin kendi meclisleriyle verdikleri yetki ve hakları müteahhidimize de verelim, önünü açalım, müteahhitlerimizden çekinmeyelim, kuralları koyalım, iyi denetleyelim. İşe o zaman inanın belediyelerden daha hızlı dönüşümler yapabilirler.

EN İYİ KALİTEDE OLMALI

Ortak çalışmalar yaparak bunları yapabiliriz. Bir örneğini burada yaşıyoruz. Yatay yapılaşmayı bir kez daha vurgulamak durumdayız. Bunları yaparken de adaletli bir şekilde herkese bu hakları kullandırarak yapmalıyız. Bu satış ofisi hayırlı olsun. Vadi İzmit’te kalite on numara olmalı. Proje bittiği zaman şehrin en güzel konutların, en kaliteli işin yapıldığı, parmak ısırtacak bir proje olmasını diliyorum, öyle de olacağına canı gönülden inanıyorum” dedi.

MAYIS 2019’DA TESLİM

Yaklaşık 100 milyon lira maliyetli proje kapsamında Gültepe’de çeşitli tiplerde 433 konut yapılacak. Kat karşılığı yapılacak konutların yüzde 26’sı İzmit Belediyesi’nin olacak. İzmit’e ayrı bir değer katacak Vadi İzmit’te 18 adet işyeri, sauna, buhar odası, Türk hamamları, alışveriş merkezleri, fitness spor salonu, kafe ve restoranların yer aldığı sosyal tesisler de bulunacak. Temeli 16 Eylül 2017 tarihinde atılan Vadi İzmit’te konutların Mayıs 2109’da teslim edileceği kaydedildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Metro ihalesine ilgi yoğun oldu

Metro ihalesine ilgi yoğun oldu