Kartepe Diş Hastanesi’nden randevu alınamıyor

Kartepe Diş Hastanesi’nden randevu alınamıyor

Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden randevu almak isteyen vatandaşların sorunu günden güne büyüyor. Kocaeli’de yaşayan bir vatandaş hastaneden 2 yıldır randevu alamadığını ifade etti

13 Ekim 2021 Çarşamba 12:40 Güncel

Kocaeli’de yaşayan vatandaşların hizmet aldığı Kartepe’de hizmet veren Kocaeli Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri kapsamında çok acil olmadığı sürece tedavi hizmetleri bir süreliğine durdurulmuştu. Pandemi sonrası normalleşme süreci ile birlikte hastaneden randevu almak isteyen vatandaşlar hiçbir şekilde randevu alamadıklarını belirtiyor. Ne Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) ne de Alo 182 Hastane Randevu Merkezi’nden randevu alınabiliyor. Konu ile ilgili şikayetlerini dile getiren Kocaeli’de yaşayan bir vatandaş; 2 yıldır hastaneden randevu alamadığını, konuyu CİMER’e yazdığı halde bir çözüm üretilemediğini, vatandaşların özel hastanelere mecbur bırakıldığını ifade etti. 

“2 SENEDİR HİZMET YOK”

HDP Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Kocaeli’de yaşanan bu sorunu gündeme taşıdı. Gergerlioğlu, Kocaeli’de yaşayan bir vatandaşın mesajını okuyarak, “Diş Hastanesi’nden randevu alamıyoruz, herkes 300 TL verip özelde yaptıramıyor. Dolgu yaptırmak istiyorum ama randevu yok diyorlar, sistem randevu vermiyor. 2 senedir hizmet yok. CİMER’e de yazdım, özele zorundalık bıraktırılıyor” ifadelerini kullandı. “Diş hastaneleri ile ilgili çok şikayetler dinledik” diyen Gergerlioğlu, “Maalesef ki sorunlar çözülmüyor” şeklinde konuştu.


SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cihan Hastanesi satıldı

Cihan Hastanesi satıldı