Romanlardan Erman Toroğlu’na suç duyurusu

Romanlardan Erman Toroğlu’na suç duyurusu

Roman Dernekleri Federasyonu, roman vatandaşlar için ırkçı söylemlerde bulunan futbol yorumcusu Erman Toroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

11 Ocak 2021 Pazartesi 15:36 Güncel

Roman Dernekleri Federasyonu, futbol yorumcusu Erman Toroğlu’nun bir televizyon kanalında Romanlar hakkında kullandığı ırkçı söylemler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Kocaeli Adliye Sarayı’nda saat 14:00’teki suç duyurusuna Romanlar Konfederasyonu adına Başkan Ahmet Çokyaşar, AK Parti İzmit Meclis Üyesi Erkan Aksoy ve çok sayıda dernek temsilcisi katıldı.

ROMAN VATANDAŞLARINI RENCİDE ETMİŞTİR

Suç duyurusunun ardından adliye binası önünde konu ile ilgili basın açıklaması gerçekleştiren Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, “09.01.2021 tarihinde ‘Futbol Yorum’ programında Erman Toroğlu’nun transfer ile ilgili yaptığı yorumda ‘Çingenelik yapıyorlar’ tabirini kullanmıştır. Spikerin defalarca kendini uyarmaya çalışmasına rağmen ‘Buna çingenelik derler’ gibi bir cümle ile daha fazla konunun üzerine giderek Türkiye’de yaşayan milyonlarca roman vatandaşını rencide etmiştir.

KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜNLÜĞÜ YOK

Türkiye Cumhuriyet yasalarında halkın bir kesimini ırk,din,mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayandırarak ayrıştıran kişiye 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilir şeklinde kanun maddesi vardır. Bu madde açık şekilde ihlal edilmiştir. Yukarıda bahsedilen kanunun nezdinde bizde bugün savcılığa suç duyurusuna bulunduk. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bütün insanlar birdir, beraberdir. Bizi hiç kimse ayrıştırmamalıdır. Kimsenin kimseye üstünlüğü yoktur. Bütün roman vatandaşlar devletine ve milletine bağlı olarak yaşamıştır. Bizi kimse ayrıştıramayacaktır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yıldız: Liyakatla yapılan her işte destekçi olacağız

Yıldız: Liyakatla yapılan her işte destekçi olacağız