3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı

3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı

İlk sene 136, ikinci sene 548 filmin katıldığı “İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)”ne film başvuruları online olarak başladı. “3. IISFF”e sadece FilmFreeWay başvuru portalı üzerinden online olarak başvuru yapan filmler kabul edilecek

09 Mayıs 2020 Cumartesi 15:33 Kültür-Sanat

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen ve İzmit Belediyesi tarafından desteklenen “3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali”nde “Uluslararası” ve “Ulusal” olarak iki ayrı ana yarışma bölümü bulunuyor. Her iki ana bölüme 4 kategoride filmlerin kabul edileceği festivalin bu seneki "Festival Temalı Filmler" kategorisinin teması "Kadın”. Kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel kategorilerinde tema sınırlaması bulunmuyor. Festivalde 8 farklı ülkeden 8 yabancı, 11 Türk olmak üzere toplam 19 jüri üyesi bulunuyor.

BİLİNİRLİĞİNİN ARTMASINA KATKI

IISFF özellikle gençlerin sanatsal duyarlılıklarının gelişimine katkıda bulunmayı ve amatör ya da profesyonel kısa film yönetmeni ve yapımcılarının üretmiş oldukları filmleri sanatseverlerle buluşturarak keyifle izlenen bir kısa film festivali geleneği oluşturmayı hedefliyor. IISFF ayrıca, kurmaca, belgesel, animasyon, deneysel ve festival teması kategorilerinde verdiği ödüller ile kısa film yönetmenlerini/yapımcılarını teşvik ederek Türkiye'de ve uluslararası arenada kısa film sektörünün daha popüler hale gelerek yaygınlaşmasına ve kısa film sanatı yoluyla günümüzde sanayi kenti olarak bilinen İzmit kentinin uluslararası platformlarda bilinirliğinin artmasına katkı sağlıyor.

ONLINE PANELLER

IISFF film gösterimleri dışında her sene farklı konu başlıkları adı altında akademisyen, ulusal ve uluslararası bazda tanınmış oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla panelller düzenleyerek sanatseverlere ulaşıyor. Bu bağlamda, 3. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali’nde farklı konu başlıklarında uluslararası yönetmen ve editörlerin katılacağı online paneller gerçekleştirilecek. 3. IISFF’e başvuru yapmak isteyen yönetmen ve yapımcılar festivalle ilgili tüm detaylara www.izmitisff.org/,  https://filmfreeway.com/3rdIzmitInternationalShortFilmFestivalwww.artnicomedia.org.tr/ web sitelerinden ulaşabilirler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İl jandarma komutanından şehit annesine ziyaret

İl jandarma komutanından şehit annesine ziyaret