Darıca Farabi, uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi aldı

Darıca Farabi, uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi aldı

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazanan bölgedeki iki hastaneden biri oldu

18 Ağustos 2018 Cumartesi 15:46 Sağlık

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirilmişti. Bu kapsamda Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak gerekli olan başvurularını yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir hafta önce “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

ULUSLARARASI HASTALARI KABUL ETMEYE HAZIRIZ

Hastane Başhekimi Doç.Dr. Mustafa Güneş, hastane olarak uluslararası hastaları da kabul etmeye hazır olduklarını ifade etti. Güneş, “Bu belgeyi almamızda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Bu belgenin alınmasıyla bölgemiz sağlık turizmi açısından geleceğe hazırlanmada önemli bir adım atacaktır. Hastanemize başvuran tüm hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ersoy Aslaunutmaz

18 Ağustos 2018 Cumartesi 16:08

Töbe töbe!!!!!!!!!!!!

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bedelli askerlikte celp dönemleri belli oldu

Bedelli askerlikte celp dönemleri belli oldu