Hürriyet, gençlik ve spor kompleksi ile ilgili fikir ve önerileri dinledi

Hürriyet, gençlik ve spor kompleksi ile ilgili fikir ve önerileri dinledi

Spora ve sporcuya, özellikle de altyapı konusuna büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Yeşilova Mahallesi’nde yapılması planlanan İzmit Belediyesi Gençlik ve Spor Kompleksi ile ilgili amatör spor kulüplerinin fikir ve önerilerini dinledi

26 Ekim 2021 Salı 12:56 Spor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’teki spor kültürünün güçlendirilmesi ve altyapının geliştirilmesi adına Yeşilova Mahallesi’nde yapılacak olan Gençlik ve Spor Kompleksi ile ilgili görüşlerini almak için İzmit’teki amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi. Cephanelik Spor Tesisleri’nde düzenlenen programa başkan Hürriyet’in yanı sıra; başkan yardımcısı Nurettin Bulut, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Erenkaya, İzmit Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, UMF Yapı İzmit Belediyespor Başantrenörü Hasan Fırat Okul ile İzmit'teki amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri katıldı.

EN BÜYÜK İHTİYAÇ TESİS

Programda konuşan başkan Hürriyet, “Yeşilova’da hayata geçirmek istediğimiz spor kompleksi hep talep edilen konulardan biriydi. Sizlerin fikirlerini almak için bir araya geldik. Bölgemizde 60 futbol ve diğer branşlarda da 125 spor kulübümüz bulunuyor. Her kulübün en büyük ihtiyacı tesisleşme konusunda. Kulüplerin yeni, kapsamlı ve standartlara uygun bir yere ihtiyacı olduğunu biliyorduk”

GENİŞ VE ULAŞIM SORUNU YOK

“Yeşilova’daki alan yol üzerinde, otopark ve ulaşım sorunu yok. Kent merkezine yakın büyük bir alan. Burada standartlara uygun çok sayıda saha yapma imkanımız var. Tesisimizin özellikle altyapılarda İzmit’in yanı sıra Kocaeli’nin tüm ilçeleri tarafından kullanılma imkanı olacak. Kocaeli genelinde tenis kortlarının çok az sayıda olması nedeniyle bu projemizde tenis kortlarımızı da yer verdik”

HÜRRİYET, ALTYAPIYA VURGU YAPTI

“Amacımız genç neslin daha sağlıklı ortamlarda spor yapması. Bu konuda altyapıyı çok çok önemsiyoruz. Her gittiğim etkinlikle her zaman altyapı diye söylüyorum. Tüm imkanlarımız, kaynaklarımız ve alanlarımızla altyapı kulüplerimize nasıl fayda sağlarız diye düşünüyoruz.”

ALTYAPIYA DEĞER KATACAK

“Şu anda ana plan itibariyle tasarladığımız kompleksimiz; futbol sahaları, tenis kortları, plaj voleybolu ve plaj futbolu sahası, 8 soyunma odası, görevli odası, hakem odası, kafeterya, toplantı salonu, yeterli otopark alanı, yeşil alan, yürüyüş parkuru ve tribünler ve dinlenme alanlarından oluşacak. Sizin de fikirleriniz ve önerilerinizle birlikte daha iyi ve kaliteli hizmet alanı haline getireceğimiz bu kompleksimiz inanıyoruz ki altyapıya değer katacak”

SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR

“Bu konuda emek harcayan Spor İşleri Müdürlüğümüzdeki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Bu konuda sorumluluk bilinci ile hareket ediyorlar. ‘Spor Kenti İzmit’ sloganıyla yola çıktığımızda ilk yaptığımız işlerden bir tanesi atıl kalan spor müdürlüğünü aktif etmekti. Gerekli atamalarla ve kadrolaşmayla profesyonel bir şekilde sizlere değer katacak işlere imza atar hale getirdik” dedi.

ALTYAPI İÇİN İDEAL BİR YER

KASKF Başkanı Murat Aydın, spor kompleksinin birçok spor branşına aynı anda hizmet etmesi açısından çok değerli olduğunu belirterek, “Her spor branşında kullanılabilecek bir tesis. Plaj futbolu ve plaj voleybolu konusunda önemli bir tesis olacağını düşünüyorum. Burası bir altyapı tesisi ve sporcu eğitim yeri olarak çok ideal bir yer. Futbol açısından bakıldığında en büyük avantaj 11-12 yaş gruplarının tüm müsabakalarını burada oynayabilecek durumda olması” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Silahlı çatışmada balkondaki kişiyi vuran sanıklara ceza yağdı!

Silahlı çatışmada balkondaki kişiyi vuran sanıklara ceza yağdı!