Lenovo ürünlerini tanıttı

Lenovo ürünlerini tanıttı

İzmit’te bir toplantı düzenleyen Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, yapay zeka, kullanım alanları ve dünyadaki gelişiminden bahsetti. Basın toplantısında ayrıca Lenovo’nun en gelişmiş ürünlerinin tanıtımı da yapıldı

23 Ocak 2018 Salı 12:57 Teknoloji

Dünyada ve Türkiye’de sayılı bilgisayar üreticilerinden, Motorola markası ile akıllı telefon pazarında da hızla büyüyen Lenovo’nun, teknoloji konusunda dünyadaki son gelişmeleri paylaşmak üzere düzenlediği bilgilendirme toplantılarının 2018’deki ilk durağı İzmit oldu. Hampton By Hilton Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda, markanın sektörde trendleri belirleyen ve heyecan verici yeni ürünleri tanıtıldı. Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, Pazarlama Uzmanı Nil Hocaoğlu ve basın mensuplarının hazır bulunduğu toplantıda 2017’de olduğu gibi 2018’e de damgasını vurması beklenen teknoloji trendleri olan yapay zeka, nesnelerin interneti ile ilgili de dikkat çekici bilgiler ve öngörüler paylaşıldı.

SIÇRAYABİLEN ROBOTLAR

Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Karabıyık Sarıkaya, yapay zekanın hem iş hayatını hem de insanların günlük hayatını dönüştürmeye aday bir gelişme olduğunu söyledi ve dikiş diken, yemek yapan, metrelerce sıçrayabilen insansı robotlardan örnekler verdi.  Sarıkaya açıklamasının devamında, “Yapay zeka, hem günlük hayat hem iş stratejileri hem de bilimsel araştırmalar üzerinde şimdiden derinlemesine bir etki yaratıyor. Üst düzey liderlerin çoğu, bu konuyu bir öncelik olarak kabul ediyor” dedi.

MÜŞTERİYLE İŞBİRLİĞİ

Sarıkaya, “Biz de Lenovo olarak yeni açılan küresel yapay zeka inovasyon merkezlerimiz ve kapsamlı ürün ve hizmet portföyümüzle yapay zeka sistemlerini hayata geçirmekte kararlıyız. Yapay zekanın hastalıkların tedavilerinin bulunması ya da iklim değişiminin etkisinin anlaşılması gibi küresel insani çabalarda ilerleme kaydedilmesine imkan tanıyan yenilikçi araştırmalara olanak sağlama becerisini araştıran müşterilerimizle de iş birliği yapıyoruz” diye konuştu.

E-TİCARET PAZARI BÜYÜYOR

Türkiye’deki e-ticaret pazarı, internet ve sosyal medya kullanımıyla ilgili de veriler paylaşan Sarıkaya, “TÜSİAD'ın son açıkladığı rapora göre Türkiye’de e-ticaret hacmi 2016 itibarıyla 17,5 milyar TL’ye ulaştı. E-ticaretin toplam perakendedeki payı ise yüzde 3,5’e yükseldi. Türkiye’de perakendecilerin toplam e-ticaret pazarından aldığı pay yaklaşık yüzde 30 seviyesinde. 2016 yılı itibarıyla Türkiye’de e-ticaret işlemlerinin yaklaşık yüzde 19’u akıllı telefon ve tabletler üzerinden gerçekleşti. Bu rakam dünyada yüzde 44 olan paya göre az olsa da büyüme potansiyeli yüksek” şeklinde konuştu.

66.4 İNTERNET KULLANICISI

Aysun Karabıyık Sarıkaya’nın sunumda verdiği bilgilere göre, Türkiye’de internet kullanıcı sayısı 66.4 milyona ulaşırken, mobil internet kullanıcı sayısı ise 55.3 milyonu buldu. İnternet kullanımında kadın erkek dağılımı birbirine yakın seviyede iken, gençlerin önde olduğunu görülüyor. Sosyal medyadaki rakamlar da oldukça çarpıcı. Facebook’ta 44 milyon aylık kullanıcı, Twitter’da 13.5 milyon aylık kullanıcı rakamlarına ulaşmış durumda. Instagram ise son aylarda gitgide yükselen bir trendle 31 milyonluk kullanıcı sayısına ulaştı.

LENOVO YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Toplantının sonunda; bu yıl 25’inci yılını kutlayan ve 8 askeri testi geçerek dünyanın en dayanıklı ve en çok satan bilgisayarı olma özelliğine sahip ThinkPad serisi, sadece bir tık ile eklenebilen JBL, projektör, 360 kamera gibi farklı modları ile kişiselleştirilen Moto Z² Play akıllı telefon da katılımcılara gösterildi. Dünyanın en ince ve hafif ikisi bir arada tableti Yoga Book gerçek mürekkepli kalemiyle ve kâğıt üzerine yapılan çizimleri anlık olarak dijitalleştirebilme özelliğiyle dikkat çekerken, ikisi bir arada segmentinin öncüsü Yoga serisi dizüstü bilgisayarlar da uzun pil ömrü, özel menteşe yapısı, aktif kalem özelliği ve dayanıklılığı ile ilgi gören diğer bir ürün oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir, Kocaelispor’un 4 milyonluk borcunu sildi

Büyükşehir, Kocaelispor’un 4 milyonluk borcunu sildi