Ali Rıza Alçınkaya

Ali Rıza Alçınkaya

alcinkayaaliriza.k@gmail.com
01 Eylül 2020 Salı 17:41

Eften püften uçan çamaşır makinesi yazısı

O güzel adamın sözünü ben de kötü bir şakama alet ederek ben de yazıma gireyim: Bana uçan çamaşır makinesinin resmini yapabilir misin Abidin?

Hayır, hayır... Hiçbir ironi yok. İçine gizlenmiş politik yok. Mesela ben yapamam o resmi. Çünkü çizimim çok kötü. Yapamam ama şahit olamayacağım anlamına gelmez.

Niye çamaşır makinesi izliyorsun dersen, ilgi çekici uçan bir makina çünkü. TV mi izleyeyim diye aklıma gelir, bir başka karşı soru.

Lütfen... Her şey çok normal. Her şey uçmayı kendine dert edinmiş makina kadar normal yurdumda ve dünyada.

Aman yanlış anlama! Sözüm yok TV 'de denk gelerek şahit olduklarıma. 18 yıldır tek başına iktidar olan partinin hem başkanı  hem de başkanı olan birinin, kendi iktisat ve şehir politikalarının bir doğa olayıyla karşılaşması sonucu heder olan kente, olaydan bir hafta sonra gidip miting yapmasına bir gönderme yok. Hele bu korona zamanı yapmasına hiç sözüm yok.

Ben zaten TV 'ye pek bakmıyorum. İlgim, alakam, gözüm evdeki uçan çamaşır makinesinde. Vallahi billahi benim iki gözüm.

Sırtına deterjanları alıp uçuşunu gördükten sonra otomobile gelen vergi zamlarıyla ilgilenir miyim? Gerçek korona sayılarını merak eder miyim?

Ben gönlümü eğliyorken uçan çamaşır makinasıyla, salıverilen uzman çavuş da ne alaka? Sorar mıyım on yıldır Suriye 'de ne oldu, şimdi Libya'da ne oluyor diye?

Dolardan bana ne! TL ile kazanıyorum ben. Deterjanı hep 50 TL alıyorum. Alıyorum ve hep hakkını veriyor canavar... Banyo içinde o nasıl uçmalar, kaçmalar. Kapıya bakan misafiri düğün evinde tutmaya çalışan ev sahibi gibi nasıl güreştik dakikalarca.

O çalkalanış, o bağırışı görünce insan, bitip de kapısını açtığında paralel evrenden bir canlıyı ışınlama ihtimalini düşünmüyor değil. Kapağı açtığında sırf ıslanmış çarşaf görmek, düş kırıklığı.

Neyse makine duruldu. Durulmuşken televizyon dikkatimi çekebilir şimdi. Ekranda Harry Potter filmi. Kanal D büyü kelimesini mi sansürlemiş?

Bu böyle olmaz. En iyisi büyücülük okuluna da ya bir imam hatipli ya da bir hısım akraba rektör olarak atansın. Bu sorun kökten çözülsün.

Yazıyı bitirip makinadan çıkarmaya gidiyorum. Ben çırpsam sen de balkona asar mısın?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR